Városlista
2025. május 14, szerda - Bonifác

Hírek

2017. Március 29. 08:19, szerda | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Újabb alkotással bővült a hírességek útja

Újabb alkotással bővült a hírességek útja

Több mint egy éve készült el önkormányzati kezdeményezésre az 5 kilométeres távot felölelő Hírességek útja, mely Dombóvárhoz köthető híres személyiségek portréit köti össze.

A 6 alkotásból (Tinódi Lantos Sebestyén, Buzánszky Jenő, Kodály Zoltán, Rózsa Norbert, Dombó Pál, Illyés Gyula) álló sétány a hétvégén a dombóvári születésű Rákóczi Jánossal, a Rákóczi túrós sütemény megalkotójának portréjával bővült, mely a Pannónia és a Bezerédj utca kereszteződésénél található.

Nyáron Medveczky Gabriella, az első magyar női ejtőernyős kap helyet az útvonalon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 13. 11:58, kedd | Helyi

Lakástűz volt Dombóváron

Újabb lakástűzhöz riasztották a vármegyei tűzoltókat, ezúttal Dombóvárra siettek a beavatkozóegységek.

2025. Május 12. 11:02, hétfő | Helyi

Rendőrségi tanácsosi címet vehetett át Erős Viktor, a Dombóvári Rendőrkapitányság körzeti megbízottja

Az elismerést hosszú idő óta tartó kiemelkedő tevékenységéért érdemelte ki.

2025. Május 08. 08:41, csütörtök | Helyi

Borversenyt tartottak Gyulajon

A helyi önkormányzat szervezésében május 7-én megtartották a gyulaji gazdák hagyományos borversenyét.

2025. Május 07. 10:00, szerda | Helyi

„Amerre a labda gurult, arra mentem én is.” - Buzánszky Jenő

Május 4-én volt 100 éve, hogy Buzánszky Jenő, az Aranycsapat hátvédje Újdombóváron megszületett. Ebből az alkalomból három helyszínen szerveztek megemlékezést a városban.