Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2011. November 02. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Nem engedték repülni a kerekes székes nőt

Megtagadta a Malév egy kerekes székben ülő nő utazását – írja a Magyar Nemzet. A légitársaság arra hivatkozott, hogy kísérő nélkül nem lenne teljes biztonságban.

Az izomsorvadásban szenvedő beteg és családja diszkriminatívnak tartja az eljárást, ezért panaszt tett a Malévnál. A Malév levélben válaszolt, amelyben az olvasható, hogy a hatályos jogszabályok szerint jártak el, többek között arra hivatkoztak, hogy a különös gondoskodást igénylő utas csak abban az esetben utazhat kísérő nélkül, ha utazása alatt semmilyen segítségre nem szorul.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint szerint a Malév nem tagadhatta volna meg az utazást csak azért, mert nincs kísérő. Az érdekvédelmi szervezet végső esetben az Európai Bizottsághoz fordulna.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját