Hírek
2022. Július 11. 09:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés
Kétnapos ülést tart a héten az Országgyűlés, ismét a plenáris ülés elé kerül a 2023-as költségvetési törvényjavaslat.
Hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az ülés.
Ezt követően három órán keresztül interpellációk, azonnali kérdések és kérdések hangzanak el a parlamentben.
A képviselők bizottsági jelentéseket és az összegző módosító javaslatokat is megvitatnak.
A napirenden szerepel annak a jegyzőkönyvnek a kihirdetése, amely Horvátország uniós csatlakozása miatt készült az EU és Közép-Amerika közötti társulási megállapodáshoz. Tárgyalják az unió és Katar közötti légiközlekedési megállapodást.
Ugyancsak megvitatják a honvédelmi adatkezelésekről szóló törvényjavaslat bizottsági jelentéseit és összegző módosító indítványát. Az újraszabályozott különleges jogrend miatt új honvédelmi törvény lép hatályba novemberben, emellett az adatvesztést szeretnék elkerülni, ezzel indokolja a kormány a honvédelmi célú adatkezelési szabályok felülvizsgálatát.
Az utolsó napirendi pont a 2023-as költségvetés összegző módosító indítványának vitája. A módosító javaslat, az eredeti előterjesztéshez képest, némileg több bevétellel és kiadással számol, de a hiányt változatlan mértékben határozza meg.
Az Országgyűlés tavaszi, rendes ülésszaka június 15-ig tartott, azóta rendkívüli üléseken tanácskoznak a képviselők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld
Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell
Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.
2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld
Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat
Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése