Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2019. Április 16. 12:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt

Adócsalásért jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt a Tatabányai Törvényszék egy kereskedőt, aki háztartási gépek áfájának eltitkolásával 300 milliós kárt okozott a költségvetésnek.

A Komárom-Esztergom megyei kereskedő két cége háztartási gépeket hozott be az unióból nettó áron, de a könyvelésben belföldi beszerzést szerepeltetett, így az áfát nem fizette meg, valamint kevesebb bevételt vallott be, így kevesebb adót is fizetett – tájékoztatta a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.

Hideg-Göblyös Rita közölte: az öt év börtön mellett a másodfokú bíróság az okozott kár értékéig vagyonelkobzásra is ítélte a vádlottat, aki cégeit strómanoknak adta el.

A másik vádlott, egy könyvelő fiktív számlák befogadása és hamis adóbevallás készítése miatt két év felfüggesztett börtönt kapott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra