Városlista
2025. május 14, szerda - Bonifác

Hírek

2018. Szeptember 19. 10:00, szerda | Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület

Elhunyt Csonka Sándor festőművész

Csonka Sándor Art-, Cserhát-, Nívó- és Millennium-díjas festőművész, a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület alapító tagja, támogatója 82 éves korában elhunyt.

2018. szeptember 14-én búcsúztunk Tőle a Katolikus Temetőben.

Vasutas családban született Dombóváron 1936. november 11-én. Az elemi iskolát a Szent Orsolya Rendi apácáknál kezdte, majd annak megszüntetése után az állami iskolában folytatta és fejezte be.
Fiatalon, 1951-ben Budapestre került a Ganz Hajógyárba, ahol kitanulta a hajólakatosi szakmát. A szakmunkásképző elvégzése után műszaki rajzoló lett, majd leérettségizett a Munkácsy Mihály Gimnáziumban.
Kézügyessége lévén 30 éves korában kezdett el festeni. Rendszeresen látogatta a Dési Huber István Alkotókört és a Vasutas Képzőművészeti Kört is. Neves művészek, Szőnyi István, Benedek György és Szabó Zoltán oktatták három éven át. Szabó Zoltánt tartotta mesterének. 110 kiállításon mutatkozott be külföldön és kis hazánkban. Volt kiállítása Bécsben, Párizsban, Varsóban, Hanoiban, Budapesten, Dombóváron, Pécsen, Szekszárdon, Gyönkön, Hőgyészen, Göllében, Mosdóson, Döbröközön stb. Kiállításait neves személyek nyitották meg: Dávid Ibolya, Keres Emil, Mayer Mihály, Mandur László stb.
2003-ban kapta meg Dombóvár Város Elismerő Díszjelvénye kitüntetést.

2008-ban Gölle községnek adományozott mintegy 60 festményét, ahol állandó kiállítása tekinthető meg. De adományozott festményeket a dombóvári templomnak, iskoláknak, múzeumoknak, a dombóvári Polgármesteri Hivatalnak és a kórháznak is.
2011-ben Gölle község díszpolgára lett. Többszáz képe van magántulajdonban is. 2018 tavaszán pedig elajándékozta szőlőföldjét és présházát Döbrököz község önkormányzatának.

Búcsúznak tőle barátai, gondozói, szomszédjai, a Fekete István Kulturális Egyesület tagsága, Gölle és Döbrököz községek önkormányzatai.

Bodó Imre
elnök, Fekete István Kulturális Egyesület

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 13. 11:58, kedd | Helyi

Lakástűz volt Dombóváron

Újabb lakástűzhöz riasztották a vármegyei tűzoltókat, ezúttal Dombóvárra siettek a beavatkozóegységek.

2025. Május 12. 11:02, hétfő | Helyi

Rendőrségi tanácsosi címet vehetett át Erős Viktor, a Dombóvári Rendőrkapitányság körzeti megbízottja

Az elismerést hosszú idő óta tartó kiemelkedő tevékenységéért érdemelte ki.

2025. Május 08. 08:41, csütörtök | Helyi

Borversenyt tartottak Gyulajon

A helyi önkormányzat szervezésében május 7-én megtartották a gyulaji gazdák hagyományos borversenyét.

2025. Május 07. 10:00, szerda | Helyi

„Amerre a labda gurult, arra mentem én is.” - Buzánszky Jenő

Május 4-én volt 100 éve, hogy Buzánszky Jenő, az Aranycsapat hátvédje Újdombóváron megszületett. Ebből az alkalomból három helyszínen szerveztek megemlékezést a városban.